Ramygalos svarbios ir lankytinos vietos

 

1. Gražiausios ožkos rinkimai ir ožkų paradas pagrindinėje gatvėje tapo tradicija. Pirmąjį ožkų konkursą stebėjo 5 tūkst. Žiūrovų. 645-ojo miestelio gimtadienio proga surengtame konkurse, jau šeštajame, savo talentus demonstravo septynios išpuoštos ir sušukuotos ožkos. Apie išskirtinį renginį kasmet rašo ir Prancūzijos, JAV, net Rusijos žurnalistai.

2. Ramygalos čigonų bendruomenė – gausiausia Panevėžio rajone. Čia gyvena arti 40 žmonių. Jie nuolat keičiasi su Troškūnuose, Anykščių rajone, gyvenančiais čigonais – vieni kuriam laikui išvyksta, kiti apsistoja pagyventi jų vietoje.

3. 2006 m. Ramygaloje gyveno 1700 žmonių, dabar (2016) – 1536. Patys ramygališkiai dėl miestelio tuštėjimo pirmiausia kaltina emigraciją, o vargonininkas M.Masiokas pateikia dar ir bendruomenės senėjimą įrodančią bažnyčios statistiką: pastarąjį dešimtmetį kasmet įvyksta tik po 6 vestuves, 20–30 krikštynų ir net 60–90 laidotuvių.

4. Ramygaloje veikia vienintelis rajone išlikęs knygynas.

5. Ramygaloje gimęs, dainuojamosios poezijos atlikėjas Saulius Mykolaitis. Mirė 2006 m. Vilniuje.

6. Ramygalos vėliavos žaliame fone – gandras, stovintis ant vienos kojos. Kampuose išdėstytos pasagos. Vėliavos kraštai apvesti raudonu apvalaus pjūvio apvadu. Dėka savo oficialių simbolių – herbo ir vėliavos – Ramygala buvo priimta į Europos gandrų miestų asociaciją.